Zalasewo: Średzka będzie zamknięta

Od poniedziałku spore utrudnienia czekają zarówno kierowców, jak i pasażerów swarzędzkiej komunikacji w Zalasewie. Zamknięty będzie fragment ulicy Średzkiej – objazdy czekają kierowców korzystających z drogi powiatowej, łączącej Swarzędz z Kleszczewem i drogą ekspresową S5.

Map. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

W związku z budową ulicy Polskiej w Zalasewie i przebudową skrzyżowania z drogą powiatową, łączącą Swarzędz z Kleszczewem od najbliższego poniedziałku, 17 października zamknięta dla ruchu zostanie ulica Średzka w Zalasewie, na odcinku od Irlandzkiej do Pszczelnej.

Dla samochodów osobowych objazd w kierunku Gowarzewa i Kleszczewa prowadzić będzie ulicą Rabowicką w Swarzędzu, dalej Bliską w Jasiniu, a następnie Bukową i Olszynową w Rabowicach. Tym samym objazdem przez Rabowice będą kursować autobusy linii nr 497 i 498.

Z kolei dla pojazdów ciężarowych objazd wyznaczono ulicami: Średzką, Kórnicką w Swarzędzu i dalej przez Zalasewo, Garby, Tulce do Gowarzewa.

Zalasewo to największe sołectwo w gminie Swarzędz. Obecnie zamieszkuje w nim blisko 7 tysięcy osób. Powstająca ulica Polska, która połączy ulicę Planetarną z Kórnicką i Średzką, poprawiając tym samym komunikację w południowej części gminy Swarzędz. Budowa ulicy Polskiej będzie kosztować blisko 18,5 mln zł.

Map. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz
RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska