Zasłużeni dla Swarzędza

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu, która odbyła się z okazji 30-lecia samorządności przypomniano najważniejsze inwestycje gminne, rozwój oświaty, komunikacji i rozbudowy dróg, a także przyznano wyróżnienia „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz”. Tytuł ten otrzymali: była posłanka i burmistrz gminy w latach 2002-2006, Bożena Szydłowska, ks. Przemysław Kompf – proboszcz parafii w Wierzenicy oraz były minister rolnictwa Stanisław Kalemba.

Fot. Aldona Młynarczak/UMiG Swarzędz

Jak podkreśliła przewodnicząca rady miejskiej, Barbara Czachura bez powstania w 1990 roku samorządów nie doszłoby do takiego rozwoju miast i gmin.

Podczas uroczystej sesji przyznano wyróżnienia „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz”. Nagrodę tą otrzymali zasłużeni mieszkańcy gminy, wśród których znalazła się była posłanka i burmistrz gminy w latach 2002-2006, Bożena Szydłowska.

Tytuł „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz” otrzymał również ks. Przemysław Kompf – proboszcz parafii w Wierzenicy oraz były minister rolnictwa Stanisław Kalemba, który jak podkreślił Swarzędz jest jednym z ośrodków, gdzie stolarze, tapicerze i inni rzemieślnicy zachowali prywatną własność, co ma znaczenie dla rozwoju samorządu.

Dokładnie 30 lat temu, 27 maja 1990 roku po raz pierwszy mieliśmy możliwość wybrania lokalnych władz i zdecydowania o kierunkach rozwoju naszych małych ojczyzn.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska