3 mln zł na domy kultury i biblioteki

Do 150 tysięcy złotych dofinansowania na remonty i działania inwestycyjne mogą otrzymać domy kultury i gminne biblioteki. Wszystko w ramach trzeciej edycji programu „Kulisy kultury” realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Fot. Ewa Szurkowska/UMWW

O szczegółach „Kulis kultury” mówi Henryk Szopiński, przewodniczący Komisji Kultury Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i zarazem inicjator programu:

Placówki kulturalne mogą otrzymać nawet do 70 procent zwrotów kosztów realizacji projektów:

W poprzednich dwóch edycjach programu „Kulisy kultury” dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego uzyskały 97 zadania dotyczące poprawy funkcjonowania lokalnych instytucji kultury. Wśród nich było 26 projektów inwestycyjnych i 71 remontowych, wśród których były m.in. adaptacja budynku dworca kolejowego w Opatówku na potrzeby Gminnego Ośrodka Kultury czy powstanie studia muzycznego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Buku.

W tegorocznej edycji „Kulis kultury” na realizację zadań przeznaczono 3 miliony złotych. Nabór zgłoszeń trwa do końca lutego, a więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej kulturaupodstaw.pl/kulisy-kultury

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera