7 osób zginęło na wielkopolskich drogach podczas ferii zimowych

Niespokojnie minęły ferie zimowe na wielkopolskich drogach. W blisko 80 wypadkach śmierć poniosło 7 osób, a 81 zostało rannych.

21 lutego na drodze wojewódzkiej nr 188 niedaleko Piły z niewyjaśnionych przyczyn samochód nagle zjechał ze swojego pasa ruchu i wpadł do przydrożnego rowu. Pojazd uderzył w znajdujący się kilkanaście metrów dalej betonowy obiekt, bunkier z czasów wojny. Kierujący 25-latek i 18-letni pasażerka zmarli w szpitalu
fot. OSP Krajenka

Od soboty 10 lutego do niedzieli 25 lutego policjanci w całym województwie odnotowali 76 wypadków, w których 7 osób zginęło a 81 osób zostało rannych. Śmiertelne wypadki miały miejsce na terenie powiatów: pilskiego (4), szamotulskiego (1), wolsztyńskiego (1) oraz śremskiego (1)wyjaśnia podinspektor Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Policjanci przeprowadzili także ponad 27 600 kontroli trzeźwości kierujących.

W 82 przypadkach okazało się, że kierujący wsiedli „za kółko” w stanie nietrzeźwości zaznacza podinsp. Iwona Liszczyńska.

Kierowcy, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu stracili już prawo jazdy, a za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 5 lat więzienia.
 
W okresie ferii zimowych policjanci skontrolowali również 830 autokarów zarówno w wyznaczonych punktach, jak i na trasach przejazdów do miejsc zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®