Blisko 90 nowych policjantów złożyło ślubowanie

Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło właśnie 87 nowych funkcjonariuszy.  Jednak rekruci zanim trafią do służby odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności.

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

A jakie warunki należy spełnić, by zostać policjantem? Wyjaśnia podinspektor Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji:

Przyszli funkcjonariusze zobowiązani będą do zachowania w tajemnicy informacji niejawnych.

Dla chętnych kandydatów Komenda Wojewódzki Policji uruchomiła specjalną infolinię pod numerem 609 602 257, gdzie od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 20 można uzyskać szczegółowe informacje na temat rekrutacji do służby.

W ostatnim czasie policja miała problem z obsadzeniem etatów ze względu na brak chętnych. A jak obecnie wygląda sytuacja?

Obecnie w wielkopolskiej policji służbę pełni prawie 8 tysięcy funkcjonariuszy, z czego wolnych pozostaje blisko pół tysiąca wakatów, z czego tylko w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu czeka 170 miejsc na przyszłych policjantów, którzy po ukończeniu podstawowego kursu będą otrzymywać wynagrodzenie w wysokości 4400 złotych na rękę.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®