Bon turystyczny tylko do końca września

Jeszcze tylko do końca września można wykorzystać bon turystyczny. Świadczenia tego nie wykorzystało jeszcze ponad 81 tysięcy Wielkopolan.

Fot. Pixabay

Za pomocą bonu turystycznego można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne, co ważne tylko na terenie Polski. Świadczenie w wysokości pół tysiąca złotych przysługuje na jedno dziecko, urodzone do końca 2021 roku. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak, aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Jak wylicza rzeczniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Marlena Nowicka świadczenia tego nie wykorzystało jeszcze ponad 81 tysięcy Wielkopolan:

Szczegółowe informacje związane z bonem turystycznym można uzyskać również dzwoniąc na specjalną infolinię ZUS pod numer 22 11 22 111, która czynna jest codziennie w godz. od 7:00 do 20:00.

I dodajmy, że od sierpnia 2020 roku za pomocą bonu turystycznego rodzice mogą płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski. Do tej pory transakcje opłacone przez Wielkopolan za pośrednictwem bonu turystycznego wyniosły 245 mln zł.

Spośród 434 tysięcy przyznanych bonów aktywowano ponad 81%. W Wielkopolsce wciąż nieaktywnych pozostaje ponad 81 tys. bonów na kwotę 56 mln zł.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®