Bony turystyczne tylko do końca marca – nie skorzystało jeszcze 52 tys. dzieci w Wielkopolsce

Można nim opłacić nocleg, wejście do muzeum, skorzystanie z aquaparku czy zabawę w parku rozrywki. Mowa o bonach turystycznych, które można wykorzystać jeszcze tylko do końca marca.

Fot. Janusz Ludwiczak

Jak wylicza rzeczniczka ZUS w Wielkopolsce, Marlena Nowicka ze świadczenia tego nie skorzystało jeszcze ponad 52 tysiące wielkopolskich dzieci:

Bon turystyczny przyznawany jest na dziecko urodzone do końca 2021 rokiem, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus:

Bon turystyczny dostępny jest tylko na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS. Jego aktywacja jest bardzo prosta, można to uczynić nawet tuż przed wyjazdem:

Bon przyznawany jest w formie dokumentu elektronicznego. Ma on unikalny 16-cyfrowy numer. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Można nim płacić kilkakrotnie, aż do wyczerpania kwoty. Bon turystyczny ważny jest do końca marca i do tego czasu trzeba zrealizować płatność bonem, zaś sama usługa może się odbyć nawet po tej dacie, np. podczas wyjazdu w Wielkanoc czy na majówkę.

Szczegółowe informacje związane z bonem turystycznym można uzyskać również dzwoniąc na specjalną infolinię ZUS pod numer 22 11 22 111, która czynna jest codziennie w godz. od 7:00 do 20:00. Szczegółowy wykaz i mapa obiektów przyjmujących płatności Polskim Bonem Turystycznym dostępne są na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®