„Jaskółka” uskrzydliła perełkę Obrzycka! Poznańscy studenci ożywili kościół na Placu Lipowym

Kościół poewangelicki w Obrzycku ponownie ożył! To wszystko za sprawą teledysku nagrywanego przez studentów Produkcji Audiowizualnej UAM w Poznaniu. W murach opuszczonej świątyni na obrzyckim Placu Lipowym wybrzmiała akustyczna wersja „Jaskółki” Stana Borysa.

Fot. Vladyslav Kravchenko

Wykonawcą nagrywanego utworu był nasz redakcyjny kolega Sebastian Pawlaczyk, na co dzień student Produkcji Audiowizualnej, a po godzinach wokalista m.in. w Czarnkowskiej Orkiestrze Dętej i w Chórze Akademickim UAM. Na gitarze Sebastianowi towarzyszył Jędrzej Fąka – student Politechniki Poznańskiej i gitarzysta działający m.in. przy Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie. Dlaczego „Jaskółka” wybrzmiała właśnie w obrzyckim kościele? O tym opowiada Sebastian Pawlaczyk

Cała inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony Miasta Obrzycka. Jak podkreślał burmistrz Igor Kołoszuk – historia obrzyckiego kościoła poewangelickiego jest bogata, ale jednocześnie naznaczona „ciemnymi plamami”. Artystyczne „ożywianie” tego budynku daje nadzieję, że w przyszłości przestrzeń neobarokowej świątyni jeszcze będzie służyła mieszkańcom Obrzycka i okolic. 

Dodajmy, że to nie ostatni teledysk nagrywany przez  studentów Produkcji Audiowizualnej UAM. Oprócz kościoła poewangelickiego w Obrzycku, swoje muzyczne tło już wkrótce ma zyskać m.in. Jezioro w Lubaszu czy też Zamek w Goraju. A teledysk „Jaskółki” w wykonaniu Sebastiana Pawlaczyka i Jędrzeja Fąki można obejrzeć klikając tutaj.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®