Kierowca tira zamiast lamp przewoził 6 mln „lewych” papierosów

6 milionów nielegalnych papierosów w jednej z ciężarówek na autostradzie A2 odkryli wielkopolscy i lubuscy funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego.

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Nielegalne papierosy zostały wykryte 15 października na autostradzie A2 w trakcie wspólnych działań Wielkopolskiego i Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Na odcinku w kierunku przejścia granicznego z Niemcami zatrzymano do rutynowej kontroli zestaw ciężarowy.

Uwagę funkcjonariuszy zwróciły nieścisłości w dokumentach przewozowych i brak licencji na wykonywanie transportu drogowego. Przeszukanie ciężarówki i prześwietlenie towaru mobilnym rentgenem wykazało, że zamiast deklarowanych w dokumentach lamp, transport zawierał 6 mln papierosów bez znaków akcyzy. Ich wartość rynkowa to  4,5 mln złotych wyjaśnia Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Mundurowi Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli cały nielegalny ładunek, a także pojazd wykorzystany do jego transportu. Zatrzymano również kierowcę, któremu za popełnione przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat więzienia.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®