Komunikacja w Wielkanoc

W Wielki Piątek nieczynne będą niektóre urzędy gmin. W okresie świąt Wielkanocnych inaczej będzie funkcjonować również komunikacja publiczna w aglomeracji poznańskiej.

Fot. ZTM Poznań

W Wielką Sobotę funkcjonować będzie Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania w stolicy Wielkopolski. Kierowcy będą musieli opłacić postój pomiędzy godz. 8 a 18 w centrum Poznania oraz w części Jeżyc.

30 marca linie obsługiwane przez Zarząd Transportu Miejskiego kursować będą zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Tak samo będzie w Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

W nocy z soboty na wielkanocną niedzielę oraz z niedzieli na lany poniedziałek nie będą kursować podmiejskie linie nocne nr 252 z poznańskiej Śródki przez Koziegłowy, Czerwonak, Owińska, Bolechowo i Murowaną Goślinę do Przebędowa, a także nocny autobus 253 z Poznania do Suchego Lasu i Chludowa oraz linii nr 258 do Przeźmierowa i Tarnowa Podgórnego.

W niedzielę wielkanocną komunikacja nocna funkcjonować będzie aż do godz. 8, dopiero później na trasy wyjadą linie dzienne. Bez zmian, od pierwszych kursów jeździć będą za to autobusy linii nr 322 z pętli Piątkowska do Koziegłów, a także autobusy linii nr 348 z poznańskiego Piątkowa przez Biedrusko, Bolechowo i Murowaną Goślinę do Przebędowa oraz linii nr 425 z Franowa przez Swarzędz do Zalasewa.

W Wielkanoc, bez zmian, zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy funkcjonować będzie Swarzędzka Komunikacja Autobusowa.

W Poniedziałek Wielkanocny obowiązywać będzie świąteczny rozkład jazdy. Autobusy kursować będą tak jak w każdą niedzielę.

Z kolei w Pile w Niedzielę Wielkanocną nie będą kursować autobusy wszystkich linii.  Podobnie będzie w Chodzieży. Pilska komunikacja rozpocznie funkcjonowanie dopiero w Poniedziałek Wielkanocny zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy.

Godziny odjazdów powinni sprawdzić również pasażerowie Kolei Wielkopolskich, gdyż część kursów nie będzie realizowana w święta. Szczegółowy rozkład jazdy z każdej stacji można sprawdzić na portalu pasażera.

Dodajmy, że w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni. Rozkład jazdy powinni sprawdzić pasażerowie komunikacji nocnej.

Natomiast odjazdy pociągów dalekobieżnych zaplanowane po godz. 2:00 realizowane będą już zgodnie z czasem letnim. Oznacza to, że składy PKP Intercity dojadą do stacji docelowych około godziny później.

Do czasu zimowego powrócimy pod koniec października. Wtedy też śpiochy zyskają straconą godzinę, która zostanie im odebrana w ten weekend.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®