Mapuj klimat

Powstanie „Plan adaptacji do zmian klimatu dla Metropolii Poznań”. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Stowarzyszenie Metropolia Poznań, które tworzą 23 gminy, w tym stolica Wielkopolski, a także Oborniki, Szamotuły, Skoki, Pobiedziska, Murowana Goślina czy Swarzędz podpisały umowę w sprawie przeprowadzenia badań naukowych.

Fot. Pixabay

O szczegółach mówi koordynator projektu, Krzysztof Mączkowski.

Na plan adaptacji do zmian klimatu, który realizowany będzie w ramach międzynarodowego projektu TeRRAFICA wpływ będą mieli również mieszkańcy i przedsiębiorcy, zaznaczając na interaktywnej mapie miejsca widocznych skutków zmian klimatu. Jak podkreśla prof. Damian Łowicki z Zakładu Geografii Kompleksowej UAM zebrane w ten sposób informacje będą analizowane w ramach „żywego laboratorium”.

Z kolei na przełomie maja i czerwca planowane są warsztaty skierowane do mieszkańców poszczególnych gmin, a także przedsiębiorców, których działalność może zostać zakłócona w związku ze skutkami zmian klimatu. Do projektu przystąpią także samorządy. Plan adaptacji do zmian klimatu dla Metropolii Poznań ma być gotowy do końca 2021 roku.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska