Można posadzić dąb w lesie nowożeńców i drzew okolicznościowych

Mówi się, że „prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna, wybudować dom i zasadzić drzewo„. Taka okazja będzie już 15 kwietnia w Nadleśnictwie Babki, gdzie chętni będą mogli posadzić dęby w „Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych”.

Fot. Nadleśnictwo Babki

Leśnicy z Nadleśnictwa Babki umożliwiają wszystkim chętnym posadzenie wyjątkowych dębów, dla upamiętnienia ważnych chwil w swoim życiu:

Jak zachęca Tomasz Maćkowiak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu osoby, które zdecydują się posadzić dąb będą mogły również zamieścić tabliczkę ze swoim imieniem i okolicznościowym tekstem, sentencją lub cytatem:

Zapisy na wspólne sadzenie pamiątkowych dębów w „Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych” przyjmowane są drogą mailową na adres: babki@poznan.lasy.gov.pl, a warto się spieszyć, bo jest jeszcze tylko 30 wolnych drzewek. Więcej szczegółów na stronie internetowej Nadleśnictwa Babki.

Dodajmy, że pierwsze dęby w Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych zostały posadzone w we wrześniu 2012 roku, a do tej pory posadzono ich blisko pół tysiąca.

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera