Muzeum w Uzarzewie świętuje 45-lecie

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie koło Swarzędza obchodzi w tym roku jubileusz 45-lecia istnienia. Z tej okazji już od soboty w placówce będzie można podziwiać nową, stałą wystawę akwarel profesora Jana Bogumiła Sokołowskiego, wybitnego uczonego, ornitologa, twórcy idei praktycznej ochrony ptaków, popularyzatora wiedzy przyrodniczej, pisarza i malarza krajobrazu Wielkopolski.

Fot. Janusz Ludwiczak

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie powstało w 1977 roku z inicjatywy Wojewódzkiej Rady Łowieckiej. A co znajdziemy w jego zbiorach? Opowiada adiunkt muzealny, Zbigniew Kowalski:

Placówka prezentuje również kolekcję blisko 80 rodzajów papug od ary po kakadu. W urokliwym pałacu z połowy XIX wieku w Uzarzewie można też przekonać się jakie zwierzęta występują w Wielkopolsce i gdzie można spotkać np. borsuka:

Dodajmy, że z okazji jubileuszu 45-lecia w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie oddana zostanie do zwiedzania nowa ekspozycja pt. „Adam Smorawiński Zasłużony Mistrz Sportu”, która przypomni sylwetkę kierowcy rajdowego i wyścigowego, 9-krotnego zwycięzcę w Rajdach i Samochodowych Mistrzostwach Polski, 56-krotnego reprezentanta Polski w międzynarodowych wyścigach samochodowych, w tym 7-krotnego uczestnika Rajdu Monte Carlo.

Po Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie oprowadza nas adiunkt muzealny, Zbigniew Kowalski – obszerna rozmowa:

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®