Nie wyrzucaj, podziel się jedzeniem! Wystartowały konkursy na „Wielkopolskie Jadłodzielnie”

Już po raz trzeci Samorząd Województwa Wielkopolskiego wesprze lokalne samorządy i organizacje pozarządowe prowadzące działalność pomocową w zakresie dystrybucji  żywności terenie naszego województwa, wszystko po to, by uniknąć marnowania żywności.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

O szczegółach mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski:

W Wielkopolsce co roku marnuje się blisko 500 tysięcy ton żywności stąd organizowany jest konkurs „Wielkopolskie Jadłodzielnie”, który ma zachęcać do wyrobienia dobrych praktyk konsumenckich i ograniczeniu marnowaniu żywności:

W tym roku na dotacje związane z powstawaniem nowych Jadłodzielni Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczy łącznie 375 tysięcy złotych. A w ubiegłym roku niewielkie kontenery z regałem i lodówką, w których można zostawiać produkty spożywcze lub potrawy z ważnym terminem przydatności, zapobiegając marnowaniu jedzenia stanęły m.in. w Rogoźnie, Wągrowcu, Szamotułach, Obornikach czy w Swarzędzu.

Więcej szczegółów dotyczących konkursu „Wielkopolskie Jadłodzielnie” udzielają pracownicy Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30-15:00 pod numerami telefonów: 61 626 65 38 lub 61 626 65 36. Obszerne informacje o możliwości pozyskania środków można znaleźć również na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Radio Wielkopolska® poszukuje pracowników do Działu Reklamy!
Radio Wielkopolska® poszukuje pracowników do Działu Reklamy!