Ogłoszono przetarg na budowę S11 wraz z obwodnicą Obornik

Coraz bliżej budowy drogi ekspresowej S11. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłasza właśnie przetarg na zaprojektowanie budowę 22-kilometrowego odcinka S11-tki z Poznania do Obornik wraz z obwodnicą miasta.
Fot. GDDKiA

Jak wyjaśnia rzeczniczka wielkopolskiego oddziału GDDKiA Alina Cieślak przetarg dotyczy zaprojektowania i wybudowania drogi ekspresowej S11 omijającej Oborniki i ułatwiającej wjazd od północy do Poznania i autostrady A2:

W ramach inwestycji, która ma być zrealizowana do 2028 roku zbudowane zostaną również dodatkowe jezdnie do obsługi ruchu z terenów przyległych oraz dwa miejsca obsługi podróżnych w okolicy Obornik.

Trwają również prace projektowe dla budowy pozostałych odcinków trasy S11 w Wielkopolsce o łącznej długości ok. 240 kilometrów:

Ponadto ogłoszony został już przetarg dla dobudowy drugiej jezdni dla obwodnicy Kępna, zaś w przyszłym roku ma ruszyć budowa kolejnego odcinka S11-tki z Ostrowa Wielkopolskiego do Kępna.

Zgodnie z zapowiedziami całą droga ekspresowa S11 z nad morza – od Kołobrzegu przez Piłę, Oborniki, Poznań i Kępno na Śląsk kierowcy będą mogli przejechać do 2030 roku, a pokonanie całej trasy ma zająć nieco ponad 5 godzin.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®