Po 500+ do ZUS

Już nie gminy, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych zajmuje się obsługą świadczeń w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Od stycznia przyjmowane są wnioski o świadczenie na nowonarodzone dzieci. Pozostali rodzice mogą również już wnioskować o uzyskanie świadczenia w nowym okresie, który rozpocznie się 1 czerwca.

Fot. NBP

Zakład Ubezpieczeń Społecznych stopniowo przejmuje obsługę programu „Rodzina 500 plus”. Od stycznia przyjmowane są wnioski o świadczenie na nowonarodzone dzieci:

Jak zaznacza rzeczniczka ZUS w Wielkopolsce, Marlena Nowicka od lutego rodzice mogą już wnioskować o „500 plus” na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się od 1 czerwca. Co ważne, gminy kontynuują wypłaty świadczeń do końca okresu, na jaki je przyznały, czyli do końca maja 2022 r.:

Wnioski o przyznanie świadczenia „500 plus” można przesyłać tylko drogą elektroniczną poprzez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Empatia. Środki z programu wypłacane są tylko bezgotówkowo na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska