Ponad 2 mln zł na przygotowanie nowych lokalnych strategii rozwoju

28 Lokalnych Grup Działania działających na terenie całej Wielkopolski otrzymało finansowe po 74 tysięcy złotych na opracowanie lokalnych strategii rozwoju.

Fot. UMWW

O szczegółach mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski:

I tak Stowarzyszenie Dolina Noteci otrzyma 74 tysięcy złotych na realizację projektów w gminach Budzyń, Chodzież i Szamocin. Podobna kwota trafi dla Stowarzyszenia Dolina Wełny, które realizować będzie lokalne strategie rozwoju w gminach Margonin, Mieścisko czy Rogoźno, a Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krajna nad Notecią dzięki przyznanej dotacji zrealizuje projekty w gminach Kaczory, Miasteczko Krajeńskie, Ujście, Szydłowo i Wyrzysk, zaś Stowarzyszenie LGD Trakt Piastów opracuje lokalne strategie rozwoju dla gmin: Czerwonak, Kostrzyn, Pobiedziska czy Swarzędz.

Lokalne Grupy Działania funkcjonują na obszarach wiejskich Wielkopolski. Środki finansowe, które trafiają za ich pośrednictwem do mieszkańców, samorządów i innych organizacji działających w regionie, przyczyniają się do powstawania nowych miejsc pracy oraz do rozwoju infrastruktury służącej lokalnym społecznościom.

Działania realizowane przez Lokalne Grupy Działania nakierunkowane są także na także rozwój kultury, zachowanie dziedzictwa oraz promocję walorów przyrodniczych, co przekłada się na rozwój turystyki. Ponad 2 mln zł dla Lokalnych Grup Działania z Wielkopolski na przygotowanie nowych lokalnych strategii rozwoju.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska