Ponad 2,2 mld zł na inwestycje w Wielkopolsce

Ponad 2 miliardy złotych trafi do wielkopolskich samorządów na inwestycje strategiczne. Na kilka dni przed wyborami ogłoszone zostały wyniki 8. edycji Programu Inwestycji Strategicznych.
Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

W ramach kolejnego Polskiego Ładu w Wielkopolsce zrealizowanych zostanie w sumie 481 inwestycji. Jedną z nich będzie przebudowa Rynku w Kostrzynie wraz z układem komunikacyjnym w centrum miasta:

Jak dodaje burmistrz gminy Kostrzyn, Szymon Matysek wiosną planowane jest rozpoczęcie przetargu, a sam remont Rynku ma ruszyć w połowie przyszłego roku:

Podobną kwotę, blisko 8 milionów złotych otrzyma również Powiat Chodzieski na przebudowę najbardziej zdegradowanych odcinków dróg powiatowych na terenie miasta Chodzieży.

Do gminy Czarnków trafi 9,5 mln zł na kolejny etap budowy oczyszczalni ścieków w Gajewie. Podobną inwestycje polegającą na rozbudowie istniejącej oczyszczalni będą mogły zrealizować Duszniki w powiecie szamotulskim.

Z kolei Oborniki będą mogły przebudować układ komunikacyjny w centrum miasta, zaś gmina Białośliwie w powiecie pilskim wybuduje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Ponadto Murowana Goślina otrzymała ponad 6 mln zł na przebudowę dworca kolejowego i rewitalizację terenu wokół wraz z rozbiórką zniszczonej zabudowy.

Szczegółowa lista projektów w ramach Programu Inwestycji Strategicznych:
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®