Ponad 233 mln zł na wielkopolskie drogi

Ponad 233 milionów złotych trafi do Wielkopolski na budowę nowych dróg lub przebudowę istniejących w ramach dofinansowania inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok.

Fot. GDDKiA Oddział w Poznaniu

O szczegółach kolejnego programu dofinansowania inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg mówił podczas poniedziałkowej konferencji wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński:

Inwestycje zostaną zrealizowane w sumie na 42 drogach powiatowych i 108 gminnych.

Blisko 6 mln zł trafi na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Ruda-Glesno, stanowiącej ciąg obwodnicy północnej powiatu pilskiego.

4,5 mln zł otrzyma powiat poznański na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania w Siekierkach Wielkich, gdzie krzyżują się drogi prowadzące do Kostrzyna, Swarzędza, Gowarzewa i Kleszczewa. W samych Siekierkach wybudowana zostanie ulica Spokojna. Ponad 11 mln zł otrzymał Nowy Tomyśl na budowę 4 ulic wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Ponadto przebudowa zostanie ulice Okólna, Długosza i Krzywa w Pile, 2-kilometrowy odcinek drogi w Jezierkach Kosztowskich w kierunku Kosztowa oraz ulica Majora Biskupskiego w Rogoźnie.

Na liście zadań, które otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg znalazła się również budowa ulicy Marysieńki w Czerwonaku, przebudowa ulicy Ogrodowej w Lubaszu i ul. Wiśniowej w Szamotułach, modernizacja ulicy Kościelnej w Drawsku w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim czy przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie ulic Władysława Jagiełły, Zielonej i Tysiąclecia w centrum Pobiedzisk.

Zmodernizowany zostanie również kilometrowy odcinek drogi z Szamotuł do Górki oraz wybudowane zostaną ulice Piaskowa i Łąkowa w Obornkach, Gumowa w Budzyniu czy Cechowa w Przebędowie niedaleko Murowanej Gośliny.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska