Ponad 250 interwencji strażaków w sylwestrowo-noworoczną noc

Pracowitą sylwestrowo-noworoczną noc mieli strażacy, którzy w całej Wielkopolsce interweniowali aż 253 razy. W miarę spokojnie było na wielkopolskich drogach. Na szczęście nikt nie zginął.

Pracowitą noc mieli strażacy w powiecie szamotulskim. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w sylwestra. Kilka minut po godzinie 23, w miejscowości Psarskie gm. Pniewy zaczął palić się stóg słomy, który znajdował się blisko drogi.
Fot. PSP Szamotuły

W zdecydowanej większości były to niewielkie pożary: drzew, traw. Doszło też do pożarów na balkonach od fajerwerków. Ze względu na to, że był dość silny wiatr pożar te sprawiały poważne zagrożenie dla budynków i dla zaparkowanych samochodówpowiedział brygadier Sławomir Brandt, rzecznik wielkopolskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej,

W miarę spokojnie było na wielkopolskich drogach. Na szczęście nikt nie zginął.

W całym województwie policjanci odnotowali 4 wypadki i 81 kolizji, 4 osoby zostały ranne. Podczas kontroli drogowych policjanci ujawnili 15 nietrzeźwych kierującychwylicza podinspektor Iwona Liszczyńska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Pracowity dyżur mieli za to lekarze. Na SOR-y trafiały głównie osoby ranne po odpaleniu fajerwerków i petard. Z kolei na oddział dziecięcy szpitala wojewódzkiego przy ul. Wrzoska trafiło też trzech pijanych nastolatków, wśród nich 14-latka, która miała ponad 2,5 promila.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®