Szpital powiatowy zyskał nowy blok operacyjny

Pięć supernowoczesnych sal operacyjnych, wyposażonych w najlepszy sprzęt medyczny, a wszystko połączone nowymi windami z oddziałami szpitalnymi i centralną sterylizatornią. Bije nowe serce szpitala na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego, czyli w Puszczykowie. Zakończyła się rozbudowa lecznicy o nowy blok operacyjny. Inwestycja kosztowała 31,5 miliona złotych.

– Nowy blok operacyjny postawił nas na rynku usług medycznych w zupełnie innym miejscu. Otwiera olbrzymie możliwości funkcjonowania. Jest jednym z najnowocześniejszych w kraju i najnowocześniejszy w Wielkopolsce – podkreśla Jan Grabkowski, starosta poznański.

Nowo otwarty blok został wyposażony między innymi w nowoczesne aparaty do znieczulania pacjentów. Rocznie prowadzonych będzie tutaj prawie 5 tysięcy operacji z zakresu ortopedii, chirurgii, neurochirurgii i urologii, a także leczeni tutaj będą osoby z chorobami onkologicznymi.

Po wielu miesiącach projektowania, budowania i wyposażania blok operacyjny rozpoczął przyjmowanie pacjentów. To bardzo satysfakcjonująca chwila. Przeprowadzamy rocznie blisko 4000 operacji. Są to zabiegi z zakresu ortopedii, chirurgii, neurochirurgii i urologii. Część pacjentów trafia do nas w stanach nagłych, leczymy także osoby z chorobami onkologicznymi. Nowy blok stwarza jeszcze lepsze warunki do ich leczenia, a wysoko wykwalifikowanemu personelowi medycznemu, lekarzom i pielęgniarkom, znakomite warunki do pracy – mówi Ewa Wieja, prezes Zarządu Szpitala w Puszczykowie.

Aparaty do znieczulenia oraz bardzo zaawansowany system monitorowania parametrów życiowych pacjenta pozwalają na bezpieczne prowadzenie znieczulenia, wczesne wykrywanie zagrożeń i ich eliminację.

– Dodatkowe funkcje, jak ocena głębokości snu oraz stopnia zwiotczenia mięśni zapewniają pełną kontrolę nad przebiegiem znieczulenia oraz szybsze budzenie chorego. To urządzenia na miarę XXI wieku – zaznacza dr Amadou Diakite, szef bloku operacyjnego Szpitala w Puszczykowie.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska