W Wielkopolsce nie wykorzystano jeszcze ponad 55 tys. bonów turystycznych

Można nim opłacić nocleg, wejście do muzeum, skorzystanie z aquaparku czy zabawę w parku rozrywki. Mowa o bonach turystycznych, które można wykorzystać tylko do końca marca. A ze świadczenia nie skorzystało jeszcze ponad 55 tysięcy wielkopolskich dzieci.

Fot. Pixabay

Mówi rzeczniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wielkopolsce, Marlena Nowicka:

Bon turystyczny dostępny jest tylko na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS. A rozpoczynające się za tydzień ferie zimowe są doskonałą okazją do wykorzystania bonu turystycznego, na który dziecko otrzymuje pół tysiąca złotych. Aktywacja bonu jest bardzo prosta:

Bon można aktywować w dowolnym momencie, nawet dzień przed wyjazdem na ferie.

Szczegółowe informacje związane z bonem turystycznym można uzyskać również dzwoniąc na specjalną infolinię ZUS pod numer 22 11 22 111, która czynna jest codziennie w godz. od 7:00 do 20:00. Szczegółowy wykaz i mapa obiektów przyjmujących płatności Polskim Bonem Turystycznym dostępne są na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel

Do końca 2022 roku wielkopolscy rodzice zrealizowali płatności bonem turystycznym na kwotę ponad 293 mln zł, dzięki czemu do wielkopolskich przedsiębiorców  turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego wpłynęło blisko 125 mln zł.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®