Więcej za basen w Swarzędzu. W Szamotułach zamkną pływalnię

Średnio o 20% podrożały bilety wstępu na pływalnię Wodny Raj w Swarzędzu. Nieco gorszą sytuacja jest w Szamotułach. Tam z powodu 14-krotniej podwyżki gazu od stycznia zamknięta zostanie jedyna w powiecie pływalnia.

Fot. Janusz Ludwiczak

Jak tłumaczy Piotr Bocian ze Swarzędzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wszystko przez rosnące koszty zużycia energii:

Jest to druga podwyżka biletów w tym roku na swarzędzkiej pływalni. Pierwsza miała miejsce na początku roku. Od grudnia normalny bilet za godzinę korzystania z basenu, zjeżdżalni i jacuzzi kosztuje 18 zamiast 15 złotych. O trzy złote – z 12 na 15 podrożał bilet ulgowy. W soboty, niedzielę i święta bilety godzinne kosztują 18 złotych, a 2-godzinne 25 zł.

Swarzędzki Ośrodek Sportu i Rekreacji wprowadził też kilka oszczędności, jednak zamknięcie pływalni i innych obiektów sportowych nie jest planowane:

Nieco gorszą sytuacja jest w Szamotułach. Tam z powodu 14-krotniej podwyżki gazu od stycznia zamknięta zostanie jedyna w powiecie pływalnia. Spółka zarządzająca obiektem musiałaby zapłacić od 4 do 6 mln zł więcej za rachunki w porównaniu do obecnego roku. Niestety Zakład Gospodarki Komunalnej musiał również wypowiedzieć umowy 17 swoim pracownikom.

Pływalnia w Szamotułach na razie ma być zamknięta na 9 miesięcy.

Ceny bilety na swarzędzkiej pływalni „Wodny Raj” od grudnia wzrosły średnio o 20%. Jednak z powodu wysokich kosztów energii obiekt nie będzie zamknięty
Fot. Janusz Ludwiczak
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®