Wielkanoc na drogach: 11 wypadków – 14 rannych, zginął strażak ochotnik

Podczas trzech  świątecznych dni na wielkopolskich drogach doszło do 11 wypadków, w których niestety jedna osoba zginęła, a 14 zostało rannych.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach

O szczegółach mówi komisarz Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji:

Do tragicznego wypadku doszło w Wielką Sobotę w Sękowie w powiecie szamotulskim. Na drodze krajowej nr 92 w wyniku zderzenia się dwóch samochodów osobowych zginął 26-letni strażak ochotnik.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni mieszkaniec gminy Duszniki, który kierował volkswagenem golfem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się  z 26-letnią mieszkanką powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, która kierowała oplem corsą. Pomimo podjętej reanimacji 26-letni mieszkaniec naszego powiatu zmarł na miejscu. Kierująca oplem oraz pasażerka zostały przetransportowane do szpitalawyjaśnia asp. Sandra Chuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Z kolei w Lusowie w gminie Tarnowo Podgórne autobus komunikacji publicznej uderzył w mur i następnie wjechał w ścianę domu jednorodzinnego:

Policjanci cały czas apelują o rozwagę i ostrożność na drogach:

A policyjne statystyki są nieubłagane. Tylko w pierwszych trzech miesiącach tego roku na wielkopolskich drogach doszło do blisko 400 wypadków, w wyniku których 35 osób poniosło śmierć, a prawie pół tysiąca zostało rannych.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®