Wielkopolski Rolnik Roku poszukiwany…

Samorząd Województwa Wielkopolskiego po raz dwudziesty trzeci organizuje konkurs Wielkopolski Rolnik Roku.
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Jak mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski gospodarstwa nagrodzone w tym konkursie są wizytówką wielkopolskiego rolnictwa i odznaczają się wysokim poziomem produkcji rolniczej, dobrą organizacją pracy i wyjątkową estetyką gospodarstw:

Do konkursu mogą być zgłaszani: producenci rolniczych surowców i żywności, wytwórcy warzyw, owoców, roślin ozdobnych, materiału hodowlanego, siewnego i szkółkarskiego, wikliny, trzciny, roślin leczniczych i innych:

Laureaci konkursu otrzymują tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku, statuetkę Siewcy, a także nagrody finansowe, które zostają wręczone podczas uroczystej Gali.

Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa oraz ankiety konkursowej, które należy najpóźniej do 15 czerwca przesłać na adres Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

W ciągu minionych 22. edycji konkursu uczestniczyło w nim ponad 1200 rolników z całego województwa, a najważniejszą nagrodę – statuetkę Siewcy oraz tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku otrzymało łącznie 205 rolników z naszego regionu.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®