Wzrost zakażeń w Wielkopolsce. 233 więcej osób w szpitalach

W kraju stwierdzono ponad 21 tysięcy nowych zakażeń wirusem Sars-Cov-2. Dziś w Wielkopolsce wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły pozytywny wynik u 1 668 osób, czyli ponad 300 więcej niż wczoraj. Ostatniej doby nie udało się uratować 33 osób, a 631 zakażonym udało się pokonać koronawirusa.

Fot. Pixabay

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia najwięcej przypadków zakażeń stwierdzono dziś w stolicy Wielkopolski i gminach powiatu poznańskiego – w sumie 736 nowych przypadków. W powiecie nowotomyskim stwierdzono 59 nowych zakażeń, w czarnkowsko-trzcianeckim – 52, w powiecie szamotulskim na Covid-19 zachorowało 36 osób, w pilskim – 31, w obornickim i złotowskim – 23. Ostatniej doby w regionie wykonano 5480 testów.

Obecnie w kwarantannie przebywa 22 869 mieszkańców Wielkopolski. W szpitalach przebywa o 233 osób więcej niż tydzień temu – obecnie hospitalizowanych jest 1 207 osób, z czego 92 chorych oddycha dzięki respiratorom, których na tę chwilę wolnych pozostaje 76 na całą Wielkopolskę.

Od środy zwiększona została liczba miejsc w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Udostępnionych zostało 56 dodatkowych miejsc i 10 kolejnych łóżek z respiratorem. Jak poinformował dr Szczepan Cofta, dyrektor Szpitala Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego, który zarządza tymczasową lecznicą na MTP praktycznie wszystkie wolne miejsca błyskawicznie zapełniły się pacjentami.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska