Złota Żaba

Już po raz 28. odbędzie się konkurs „Złota Żaba”, który kierowany jest do uczniów szkół podstawowych z całej Wielkopolski. Uczestnicy konkursu będą rozwiązywać zadania z języka polskiego i literatury lub matematyki, a celem „Złotej Żaby” jest nagrodzenie tych, którzy przy rozwiązywaniu zadań wykażą się umiejętnością logicznego i niestereotypowego myślenia.

Fot. mat.org.

Jak mówi Wojciech Pogasz ze swarzędzkiej Fundacji Edukacji Społecznej EKOS celem konkursu jest nagrodzenie tych, którzy przy rozwiązywaniu zadań wykażą się umiejętnością logicznego i niestereotypowego myślenia.

Siódmo i ósmoklasiści, którzy wezmą udział w konkursie „Złota Żaba” będą rozwiązywać zadania z języka polskiego i literatury lub matematyki, które układa doświadczony zespół nauczycieli prowadzonych przez Fundację swarzędzkich szkół społecznych, we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej UAM oraz Katedrą Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Nauczyciele mogą zgłaszać uczniów do konkursu „Złota Żaba” do 23 października. Pierwsze eliminacja odbędą się w listopadzie, a finał zaplanowano w marcu przyszłego roku. Na laureatów do 20. miejsca i wyróżnionych czekają prestiżowe statuetki Złotej Żaby, nagrody rzeczowe i prawo przyjęcia do I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska