Na ulice Chodzieży wróciły „chromki”

Chodzieski rower miejski, popularny „Chromek”, rozpoczął piąty sezon funkcjonowania. Charakterystyczne żółte rowery po zimowej przerwie znów wróciły na chodzieskie ulice.

Fot. M.Wolski

Liczba osób, które obecnie znajdują się w systemie umożliwiającym korzystanie z „chromków” zbliża się do 4 tys. Ostatnio przybyło dużo użytkowników zza naszej wschodniej granicy.

Mówi Szymon Zychla, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Chodzieży.

Bez zmian pozostają ceny za korzystanie z chodzieskich rowerów miejskich.

Nie zmienia się też wysokość kar, które trzeba ponieść w przypadku złamania regulaminu korzystania z rowerów miejskich. Np. za pozostawienie roweru poza jedną ze stacji sankcja wynosi 10 zł, ale jeśli jednak inny użytkownik odprowadzi rower do stacji, to z kolei zarobi na swoje konto 8 zł za „posprzątanie” tego roweru.

Za kradzież lub zniszczenie roweru grozi 5 tys. zł, ale takich przypadków w Chodzieży nie było. Czasami w przypadku popełnienia błędu przez użytkownika, ma on szanse na poprawę i uniknięcie dodatkowych kosztów.

W Chodzieży obecnie są 83 „chromki” i 20 stacji, które znajdują się nie tylko w samej Chodzieży, ale także w Ratajach i Strzelcach.

W tym roku planowane jest uruchomienie dwóch nowych stacji: przy Szpitalu Powiatowym, u zbiegu ulic Marcinkowskiego i Żeromskiego oraz w rejonie ulic Chopina-Traugutta-Parkowej.

Takie są plany, a na pewno jeszcze w tym sezonie w Chodzieży przybędzie 50 nowych rowerów miejskich, które będą kupione ze środków unijnych.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska