Blisko 7 tysięcy osób pobiegnie przez Poznań – będą utrudnienia

Po dłuższej przerwie związanej z pandemią wracają ważne sportowe wydarzenia. Blisko 7 tysięcy osób, w tym wielu Wielkopolan weźmie udział w 14. Poznań Półmaraton, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Fot. Janusz Ludwiczak

Na liście startowej jest już ponad 6750 osób. W niedzielę punktualnie o godz. 10 biegacze wystartują spod Międzynarodowych Targów Poznańskich i będą mieli do pokonania dystans o długości nieco ponad 21 kilometrów. Trasa prowadzić będzie przez Grunwald, Łazarz, Wildę i centrum Poznania.

W związku z tym w niedzielę między godz. 6 i 14 z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy wybierający się do stolicy Wielkopolski. Zamknięta dla ruchu będzie ulica Grunwaldzka, pomiędzy Szylinga i Bukowską. Na czas biegu wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu m.in. na ulicach Hetmańskiej, Drodze Dębińskiej, Garbary, Solnej czy Roosevelta. Kierowcy będą mieć o dyspozycji tzw. śluzy, jednak przejazd nimi nie będzie możliwy, gdy przebiegać będą zawodnicy.

Z utrudnieniami muszą liczyć się także pasażerowie komunikacji miejskiej. Zmienionymi trasami będą kursować tramwaje i autobusy na Grunwaldzie, Łazarzu, Wildzie i w centrum Poznania.

Osoby, które w niedzielę planują być w stolicy Wielkopolski informacje o utrudnieniach znajdą na stronach internetowych Zarządu Transportu Miejskiego (zmiany w komunikacji) oraz Zarządu Dróg Miejskich (utrudnienia drogowe).

Dodajmy, że zwycięzcą poprzedniego 13. Poznań Półmaraton został Etiopczyk, Huseydin Mohamed Esa, który do mety dobiegł w czasie 59 minut i 32 sekund, tym samym ustanawiając nowy rekord zawodów. Z kolei nieco ponad 21-kilometrową trasę najszybciej pokonała Polka, Karolina Nadolska, równocześnie pobijając rekord Polski w półmaratonie, w czasie 1 godzina 9 minut i 18 sekund.

Map. mat.org.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®