W Murowanej Goślinie do końca roku powstanie nowy wiadukt [ZDJĘCIA]

Nie ma już śladu po starym wiadukcie w ciągu ulicy Gnieźnieńskiej w Murowanej Goślinie. Dotychczasowy obiekt nie spełniał standardów. Do końca roku powstanie nowy wiadukt nad linią kolejową z Poznania do Wągrowca, który będzie miał jezdnię o szerokości 8 metrów, a także chodnik i ścieżkę rowerową.

Jak mówi wicestarosta poznański, Tomasz Łubiński obiekt nie spełniał standardów:

Inwestycja jest kluczowa, gdyż nowy wiadukt połączy zachodnią i wschodnią część Murowanej Gośliny, a tym samym ułatwi dojazd do centrum miasta, obiektów użyteczności publicznej oraz do istniejących parkingów w rejonie stacji kolejowej przy ulicy Szkolnej i Kolejowej. Łatwiejsza i bezpieczniejsza drogę do szkoły zyskają również dzieci z takich miejscowości jak Boduszewo czy Rakownia.

Nowy wiadukt, który będzie mieć 21 metrów długości ma być gotowy pod koniec roku. Kierowcy zyskają 8-metrową jezdnię, powstanie również chodnik i ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 metra. Prace przy realizacji inwestycji idą pełną parą. Wykonano podpory masywne przyczółków, zamontowano łożyska, a kilka dni temu zabetonowano płytę ustroju nośnego. Obecnie trwa budowa dróg dojazdowych do wiaduktu.

Inwestycja będzie kosztować 9 mln zł, z czego 4 mln zł dofinansował budżet państwa w ramach rezerwy subwencji ogólnej.

Skomentuj wiadomość