Będą produkować komponenty do aut elektrycznych Seat, Audi czy Porsche

W zakładach jednego z największych pracodawców w Wielkopolsce produkowane będą komponenty, takie jak obudowy silników do samochodów elektrycznych dla marek Seat, Skoda, Audi czy Porsche.

Fot. VW/materiały prasowe

Rocznie produkowanych ma być 860 tysięcy podzespołów. O szczegółach mówi Patrycja Kasprzyk, rzeczniczka Volkswagen Poznań:

Odlewnia Volkswagen Poznań jest jedną z największych w Europie. Od początku swojej działalności wyprodukowała i sprzedała 84 mln komponentów do aut, a w całym ubiegłym roku ponad 4 mln. W odlewni produkowane są głowice /cylindrowe do silników, obudowy przekładni kierowniczej, wsporniki przedniej osi zawieszenia oraz obudowy sprzęgła i skrzyni biegów.  Części wytwarzane w stolicy Wielkopolski są wysyłane między innymi do zakładu produkującego silniki w Polkowicach oraz do Niemiec, Czech, Węgier i Chin.

Od zeszłego roku odlewnia w 100% zasilana jest energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Jest to pierwsza fabryka w Polsce, która wykorzystała technologię odzysku ciepła z procesów produkcyjnych do ogrzania okolicznego szpitala i kamienic. Dzięki ciepłu z odlewni ogrzewanych jest 2 tysiące pobliskich mieszkań.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®