Powiat poznański: Ponad 108 mln zł na drogi

Blisko 108,5 miliona złotych przeznaczy w tym roku powiat poznański na inwestycje drogowe. Jakie?

Fot. Powiat Poznański

Ponad 11 mln zł wydanych zostanie na przebudowę ponad 2,5 kilometrowego odcinka drogi od Traktu Napoleońskiego w Rokietnicy do drogi wojewódzkiej nr 184 w okolicach Napachania. Zakres prac obejmować będzie m.in. poszerzenie i przebudowę jezdni, przebudowę przepustu, odwodnienie drogi, budowę ścieżki rowerowej i chodników. Inwestycja ta została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Za 5,5 mln zł przebudowane będzie skrzyżowanie ulic Sucholeskiej i Perłowej w Suchym Lesie. Nieco więcej, bo 8 mln zł, kosztować będzie przebudowa dwóch mostów na drodze Buk – Wiktorowo. W kolejnych latach Zarząd Dróg Powiatowych planuje przebudowę całej drogi o długości prawie 4 kilometrów.

W tym roku ma ruszyć również budowa obwodnicy Swarzędza, która połączy wiadukt w Jasinie z nowym rondem w Rabowicach – na ten cel w tym roku powiat poznański przeznaczył 6,5 mln zł, a całość inwestycji ma kosztować 25 mln zł.

Jedną z największych inwestycji ma być również rozpoczęcie latem budowy blisko kilometrowego tunelu w Kobylnicy pod torami kolejowymi na trasie Poznań – Gniezno, a także budowa mostu nad Wartą na drodze Poznań – Czapury.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska