Dominikanie chcą zorganizować spotkanie młodych – bez zgody Stowarzyszenia Lednica 2000

Poznańscy ojcowie Dominikanie ogłosili, że 4 czerwca na Polach Lednickich pod hasłem „Na krańce Świata” odbędzie się 26. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych. Zaskoczone tym faktem jest świeckie Stowarzyszenie Lednica 2000.

Fot. Janusz Ludwiczak

Mówi członek zarządu Stowarzyszenia Lednica 2000 i wieloletni współorganizator spotkań lednickich, Andrzej Ranke:

Skontaktowaliśmy się z przeorem klasztoru Dominikanów w Poznaniu, ojcem Michałem Śliżem. W rozmowie z nami powiedział, że nie będzie komentować sprawy. Odesłał nas do oświadczenia, w którym czytamy, „że Dominikanie opuścili budynki na Lednicy ze względy na przepisy prawa budowlanego, a niezbędnym jest uporządkowanie odpowiedzialności za Lednicę poprzez modyfikację umowy użyczenia nieruchomości”.

Całkowicie nie zgadza się z tym Stowarzyszenie Lednica 2000. Jak zaznacza Andrzej Ranke to właśnie sam Ojciec Jan Góra zakładał Stowarzyszenie Lednica 2000, które miało być formalnym organizatorem spotkań i ośrodka na Polach Lednickich.

Dominikanów na Lednicy nie ma już od pół roku. Zakonnicy odeszli, gdyż chcą, by Stowarzyszenie Lednica 2000 zrezygnowało z zarządzania ośrodkiem. Tymczasem umowa zawarta jeszcze gdy żył Ojciec Jan Góra, który był szefem Stowarzyszenia Lednica 2000 jest ważna do 2027 roku.

Niebawem odbędą się wybory nowego przeora Dominikanów.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®