W Kobylnicy za 46 mln zł powstanie tunel

Blisko 46 milionów złotych ma kosztować budowa tunelu w Kobylnicy. Zarząd Dróg Powiatowych rozstrzygnął właśnie przetarg na realizację inwestycji, dzięki której kierowcy nie będą musieli już stać w korkach w oczekiwaniu na przejazd pociągów jadących ze stolicy Wielkopolski w kierunku Gniezna.

Fot. GoogleStreetView

Zamiast przejazdu kolejowego z rogatkami powstanie 70-metrowy tunel pod ulicą Dworcową w Kobylnicy oraz pod torami kolejowymi na trasie Poznań – Gniezno. Projekt przewiduje również budowę ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 194, czyli starej “piątki” ze stolicy Wielkopolski do pierwszej stolicy Polski. Mówi zastępca burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, Grzegorz Taterka:

Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu ogłosił właśnie przetarg na realizację tej inwestycji, do którego oferty zgłosiły cztery firmy. Budowa tunelu w Kobylnicy ma kosztować 45 mln zł, z czego blisko 19 mln zł pochłonie sam tunel.

Inwestycja ma być realizowana wspólnie przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, Powiat Poznański, gminę Swarzędz oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Kolej zobowiązała się wyłożyć na to zadanie 20,5 mln zł. Plany zakładają, że kierowcy będą mogli przejechać tunelem w Kobylnicy już za dwa lata.

Fot. UMiG Swarzędz

Skomentuj wiadomość