IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia o intensywnych opadach deszczu. Prognozowana wysokość opadu miejscami do 35 mm. Towarzyszyć będzie temu silny wiatr – w porywach nawet do 80 km/h.

Fot. istock

Takiej majówki nie było od lat, gdzie pogoda bardziej zimowa. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ważne ostrzeżenia I stopnia. Pierwsze z nich dotyczy intensywnych opadów deszczu.

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadu miejscami od 20 mm do 35 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%ostrzega Lech Buchert, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW.

Na niedzielę zapowiadany jest również silny wiatr.

– Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków północnych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%informuje synoptyk Lech Buchert z IMGW w Poznaniu.

Ostrzeżenia obowiązują dla całej Wielkopolski.

W święto 3 maja również duże zachmurzenie. Termometry wskażą do 10°C. Ocieplenie zapowiadane jest dopiero od przyszłego weekendu.