Pytają pasażerów o rozkład jazdy i zmiany na kolei

Dany pociąg odjeżdża zbyt późno? Brakuje jakiegoś połączenia? Urząd Marszałkowski prowadzi “Badanie potrzeb przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym”, którego celem jest przygotowanie odpowiedniego rozkładu jazdy.

Fot. Janusz Ludwiczak

O szczegółach mówi Robert Pilarczyk, dyrektor Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego:

Badanie przeprowadzane jest na potrzeby przyszłego rozkładu, który wejdzie w życie dopiero 11 grudnia. Dlaczego więc pasażerowie już teraz mają przesyłać swoje opinie i uwagi?

Jak zapewnia dyrektor Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego, Robert Pilarczyk wszelkie uwagi, opinie i skargi są na bieżąco uwzględniane. I tak już od poniedziałku pojawił się dodatkowy pociąg z Gniezna i Pobiedzisk do Poznania, a także przyspieszony został pociąg z Piły, który dotychczas wyjeżdżał o godz. 6:05. Wszystko po to, by uczniowie mogli na godz. 8 dotrzeć do szkół:

Pasażerowie pociągów mogą przesyłać wszelkie opinie i uwagi do końca stycznia na adres poczty elektronicznej: kolej@umww.pl (w tytule e-maila wpisać: BADANIE POTRZEB PRZEWOZOWYCH W PUBLICZNYM TRANSPORCIE ZBIOROWYM na potrzeby rozkładu jazdy 2022/2023). A więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.