W zabytkowym parku w Radojewie, wśród sędziwych dębów, wiązów i jesionów można wybrać się już na jesienny spacer nową 2-kilometrową ścieżką historyczno-edukacyjną, która powstała w ramach współpracy Fundacji Enea, Nadleśnictwa Łopuchówko oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. W ramach inwestycji powstały ławostoły a także 9 tablic edukacyjnych, dzięki którym poznamy historię parku oraz faunę i florę tego miejsca.
A dlaczego warto wybrać się na spacer nową ścieżką edukacyjną w Radojewie? Mówi Karolina Prange, specjalista ds. edukacji leśnej z Nadleśnictwa Łopochówko:
Na każdej tablicy znajdują się przepiękne i bardzo oryginalne rysunki według autorskiego pomysłu Justyny Kierat oraz kod QR, pod którym kryją się rozszerzone informacje o danym przystanku, tłumaczenie na język angielski i niemiecki oraz zadania do wykonania.
Na wszystkich, którzy chcą poznać radojewskie zakątki czeka specjalna zabawa niezależnie od wieku.
Grę można pobrać ze strony internetowej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.
Tak więc warto wybrać się do Radojewa, gdzie oprócz walorów przyrodniczych i edukacyjnych odpoczniemy wśród wzgórz podziwiając widok na romantyczną ruinę, przypominającą pozostałości zniszczonego pałacu, nadając wyjątkową atmosferę.