W Wielkopolsce działa już 38 punktów pobrań wymazów

W każdym powiecie w Wielkopolsce działa już punkt, do którego mogą zgłaszać się pacjenci chcący skorzystać z badania w kierunku zakażenia wirusem Sars-Cov-2. Na miejscu pobierany jest od pacjentów materiał biologiczny, który potem trafia do laboratorium.

Fot. WBOT/materiały prasowe

A kto może skorzystać z takiego punktu? Wyjaśnia rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia, Marta Żbikowska-Cieśla.

W Wielkopolsce działa obecnie już 38 punktów pobrań wymazów, siedem z nich znajduje się w Poznaniu. Pozostałe znajdują się m.in. w szpitalu specjalistycznym im. Stanisława Staszica w Pile, w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie, w szpitalu powiatowym im. prof. Romana Drewsa w Chodzieży czy w szpitalach w Złotowie, Obornikach, Szamotułach i Wyrzysku.

Przed udaniem się do takiego punktu, warto też zadzwonić i zapytać, o której godzinie najlepiej przyjechać, by nie czekać w kolejce. Niektóre punkty pobrań są bowiem bardziej oblegane od innych. W samym Poznaniu trzy punkty czynne są do późnych godzin popołudniowych, niektóre natomiast, otwierane są rano. W zależności od potrzeb można wybrać punkt, którego lokalizacja i godziny otwarcia najbardziej odpowiadają pacjentowi. Szczegółowa lista wraz z numerami telefonów oraz godzinami otwarcia dostępna jest na stronie internetowej poznańskiego oddziału NFZ.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®