155 tys. młodych Wielkopolan bez PIT

Dokładnie 155 200 Wielkopolan skorzystało z rządowego programu „Bez PIT dla młodych”, który już od roku adresowany jest do osób, które nie ukończyły 26. roku życia i osiągają przychody z pracy oraz z umów zlecenia zawartych z firmą, są zwolnione z płacenia podatku dochodowego.

Fot. Pixabay

W skali kraju z ulgi korzysta łącznie ponad 2 mln młodych pracowników. W Wielkopolsce według danych Zakładu Usług Społecznych z programu korzysta 155,2 tys. osób, które nie ukończyły 26 roku życia.

– To element programu Nowej Piątki realizowanej przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego jeszcze w poprzedniej kadencji. Podobnie jak wiele innych programów, deklaracja stała się faktem i dziś ponad 155 tys. młodych Wielkopolan może otrzymywać wypłatę opodatkowaną stawką zero. Dla przykładu przy wynagrodzeniu 2,6 tys. zł na miesiąc w portfelu w skali roku pozostaje blisko 1,5 tys. zł – powiedział wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Program „Bez PIT dla młodych” wszedł w życie z początkiem sierpnia zeszłego roku.
Ulgą objęte są przychody z pracy oraz z umów zlecenia do wysokości 85,5 tys. zł w roku podatkowym. Do tego limitu przychody młodego podatnika są zwolnione z PIT. Zwolnienie obowiązuje niezależnie od liczby umów lub liczby płatników.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®