3,7 mln zł na stołówki w wielkopolskich szkołach

60 wielkopolskich szkół otrzyma w tym roku 3,7 mln zł na doposażenie i poprawę jakości standardu stołówek szkolnych w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

Fot. Pixabay

Wsparcie finansowe będzie przekazane na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej, adaptację pomieszczeń na jadalnię lub przygotowanie nowej stołówki. Rządowy program wpisuje się w aktualne ramy strategiczne rozwoju kraju wyznaczone przez Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020.

Program kierujemy do organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe. Kwota dla Wielkopolski na udzielenie wsparcia finansowego w latach 2019-2023 wynosi aż 18,7 mln złmówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

W ubiegłym roku ze wsparcia finansowego w województwie wielkopolskim skorzystało 77 publicznych szkół.

– W 2020 roku będzie to 60 szkół. Środki w ramach programu szkoły mogą przeznaczyć na prace remontowo-adaptacyjne, wyposażenie kuchni w stołówkach i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków. Ze środków zakupić można między innymi stanowiska sporządzania potraw i napojów, trzony kuchenne z piekarnikami, zlewozmywaki z instalacją zimnej i ciepłej wody czy zestawy garnków – zaznacza Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®