Absolutorium dla starosty

Zarząd powiatu poznańskiego otrzymał absolotorium i wotum zaufania za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Fot. materiały prasowe

– Zarząd powiatu dysponował budżetem w wysokości 395 milionów 364 tysiące 97 złote i 58 groszy. Kwota ta pokazuje ogrom zadań realizowanych przez zarząd powiatu, jak w wielu obszarach musimy się poruszać, ile co roku staje przed nami wyzwań i jak wielka praca jest wykonywana na rzecz naszych mieszkańców – mówił podczas środowej sesji Jan Grabkowski, starosta poznański.

Do budżetu centralnego trafiły blisko 33 miliony złotych tzw. podatku janosikowego. To prawie 4 miliony więcej niż rok wcześniej. Budżet powiatu poznańskiego wyniósł blisko 400 mln zł, z czego najwięcej pieniędzy zainwestowano na budowę i modernizację dróg, m.in. od węzła S5 Iwna do Pobiedzisk, z Głuchowa do Chomęcic czy pomiędzy Gądkami a Szczodrzykowem. Powiat poznański zainwestował również w węzły przesiadkowe w Kórniku, Puszczykowie czy Rokietnicy. Aż 96 mln zł pochłonęła oświata.

– Stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej i subwencji oświatowej w stosunku do wszystkich samorządów jest skandaliczne. My sami dopłacamy 6 milionów złotych do pensji nauczycieli. Ministerstwo Edukacji Narodowej nie dało pieniędzy także na podwyżkę. Musimy na koniec roku znaleźć na to środki z budżetu powiatu poznańskiego – zaznaczył starosta Jan Grabkowski.

Za udzieleniem staroście absolutorium było 22 radnych, przeciwnych było 7 radnych z PiS.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®