Badają „rowerowy klimat”

Gminy powiatu poznańskiego: Swarzędz, Pobiedziska, Kostrzyn, Czerwonak, Murowana Goślina, Suchy Las, a także Szamotuły, Oborniki i Skoki przystąpiły do badania Klimatu Rowerowego 2020. Każdy cyklista może ocenić warunki infrastrukturalne, bezpieczeństwo, ale i relacje na linii rowerzyści – kierowcy.

Fot. Pixabay

Jak podkreśla sekretarz generalny Polskiej Unii Mobilności Aktywnej i organizator projektu, Rafał Glazik badanie prowadzone jest równolegle w innych europejskich krajach:

Do tej pory mieszkańcy obszaru Metropolia Poznań w ciągu tygodnia wypełnili blisko tysiąc ankiet, a wyniki badań mają dać wskazówki samorządom co wymaga poprawy i jak można polepszyć warunki poruszania się rowerami.

W badaniu można wziąć udział wchodząc na stronę www.rowerowyklimat.pl. Pytania dotyczą 6 obszarów – ruchu drogowego, bezpieczeństwa, komfortu jazdy i infrastruktury.

Dodatkowym tematem, którego nie było we wcześniejszych, zagranicznych edycjach, jest sprawdzenie jak COVID19 wpływa na jazdę rowerem. Badanie prowadzone będzie do końca roku, a obszerne wyniki zostaną przedstawione poszczególnym samorządom, których w sumie jest ponad 90.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®