Będą utrudnienia dla wjeżdżających do Poznania

Uwaga kierowcy jadący ze Swarzędza i Kostrzyna do Poznania. W poniedziałek rozpocznie się remont ulicy Warszawskiej. Prace prowadzone będą od węzła Antoninek do ulicy Sośnickiej w obu kierunkach.

Fot. ZDM Poznań

Ulica Warszawska to jedna z najważniejszych dróg wjazdowych do stolicy Wielkopolski. W godzinach szczytu korzysta z niej nawet 4 tysiące pojazdów. Warszawska to jednocześnie jest to jedna z najdłuższych ulic w Poznaniu. W zeszłym roku przeprowadzono pierwszy etap remontu od ulicy Mogileńskiej do wiaduktu Antoninka. Zniszczona nawierzchnia została sfrezowana, wzmocniono konstrukcję jezdni, wymieniono krawężniki i bariery ochronne. Podobnie będzie w drugim etapie, który rozpoczyna się w poniedziałek.

Najpierw remontowane będą lewe pasy. Kierowcy będą mogli korzystać z pasów prawych. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 50 km/h, a miejscami do 40 km/h. Równocześnie wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy fabryce Volskwagena. Autobusy komunikacji publicznej będą kursowały bez zmian.

Zakończenie prac związanych z remontem lewych pasów ul. Warszawskiej zaplanowano na połowę lipca. Następnie remontowane będą prawe pasy, a zakończenie całości prac planowane jest do końca sierpnia.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®