„Chójka od borowych”

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu organizuje nietypową akcję, podczas której można zdobyć żywą choinkę prosto z lasu i równocześnie pomóc ciężko choremu półtorarocznemu Olkowi, który walczy o życie.

Fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu

O szczegółach mówi Karolina Prange z Nadleśnictwa Łopuchówko:

Trasa całej gry ma 3 kilometry, gdzie stworzonych zostało 9 unikatowych przystanków, na każdym z nich czeka zadanie do wykonania. Biorąc udział w grze można będzie dowiedzieć się jakie gatunki drzew mogą być choinkami i jakie są różnice między sosną a świerkiem.

Przejście całej gry i wykonanie wszystkich zadań będzie pozwalało na wypełnienie hasła końcowego i wytropienie swojej choinki. Po wykonaniu zadań należy przesłać hasło końcowe, a w zamian otrzymamy „bon na chójkę”, którą będzie można odebrać z Nadleśnictwa Babki.

Półtoraroczny Olek Lewandowski cierpi na SMA typu 2, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Szansą dla malucha jest rehabilitacja i kosztowny lek.

Dodajmy, że w grze terenowej „Chójka od Borowych – bejmy do Oleczka” można wziąć udział do środy, 23 grudnia. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej www.chojkaodborowych.pl

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®