Czarnków: trzy zdarzenia drogowe i trzech pijanych kierowców jednego weekendu

To był pracowity weekend dla czarnkowskich policjantów. Na drogach powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego doszło do trzech zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali też kilku nietrzeźwych kierowców.

Fot. Pixabay

Pierwszy został zatrzymany w minioną sobotę w Rosku w gminie Wieleń.
31-letni mieszkaniec gminy Lubasz kierował samochodem mając blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna miał też sądowy zakaz kierowania pojazdami. Tego dnia doszło do drugiego zatrzymania.

W Lubczu Małym gm. Krzyż Wlkp. policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 30-latek mając 0,41 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu swoim Volkswagenem uderzył w bok autobusu. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń – mówi Karolina Górzna – Kustra, rzecznik czarnkowskiej policji

Z kolei w minioną niedzielę w Lubaszu 65-latek na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i uderzył w jadący z naprzeciwka autobus. Mężczyzna trafił do szpitala. Kilka godzin później w Czarnkowie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego.

– 49-letni motocyklista podczas omijania samochodu przed przejściem dla pieszych potrącił 7-latka, który był na pasach. Dziecko trafiło do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Zagrożenie stworzył także 35-letni kierowca Passata, który jechał mając ponad pół promila alkoholu. Policjanci apelują kierowców o ostrożność na drodze i trzeźwość.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®