Darmowa pomoc psychologiczna dla Wielkopolan

fot. Pixabay

W czasach pandemii coraz więcej osób doświadcza problemów natury psychologicznej. By im pomóc Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu uruchomił darmową Wielkopolską INFOlinię.

O projekcie w szczegółach opowiada Michał Brożyński z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu — Wielkopolska INFOlinia wsparcia powstała dlatego, że wyszliśmy naprzeciw potrzebom mieszkańców Wielkopolski, którzy w trudnych sytuacjach kryzysowych, które są następstwem koronawirusa, mogą czuć się wyizolowani, zagrożeni, mogą odczuwać niepokój, lek, nie wiedzieć gdzie szukać pomocy, są w jakichś sytuacjach opresyjnych.

Uruchomione zostały trzy numery telefonów. Pierwszy przeznaczony jest dla seniorów, którzy w czasie pandemii mogą czuć się szczególnie samotni. Drugi numer jest przeznaczony dla osób doświadczających przemocy domowej. Trzeci skierowany jest do osób w kryzysie emocjonalnym. Należy pamiętać, że korzystanie z pomocy psychologicznej nie jest żadną oznaką słabości i nie można się za to wstydzić.

Pomoc psychologiczna zawsze jest wskazana, nie tylko dla osób, które cierpią na jakieś poważne schorzenia psychologiczne. Każdy człowiek czasami przechodzi różnego rodzaju kryzysy w swoim życiu. Wiele osób czasami odkłada niepotrzebnie konsultację psychologiczną na później, a kiedy się te problemy nawarstwiają, to okazuje się, że jest zbyt dużo różnych rzeczy do odkręcenia, a niektóre mechanizmy można by zatrzymać.

Dokładne informacje, w jaki sposób uzyskać darmową pomoc psychologiczną w ramach Wielkopolskiej INFOlinii Wsparcia można znaleźć na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®