Dwie gminy w Wielkopolsce odcięte od gazu

Rosja zakręciła kurek z gazem. Sankcje zostały nałożone po tym, jak Polska nie dokonała płatności w rublach. W kilku gminach w Polsce, w tym dwóch w Wielkopolsce  – w gminie Mieścisko w powiecie wągrowieckim i gminie Zagórów w powiecie słupeckim mieszkańcy nie mają ogrzewania i ciepłej wody.

Fot. Pixabay

Dostawcą gazu w tych gminach jest firma Novatek Green Energy, która znalazła się na liście podmiotów objętych sankcjami. Działania, jakie podejmowane są w celu przywrócenia dostaw gazu, są konsultowane na szczeblu centralnym, ponieważ problem dotyczy jeszcze kilku innych gmin spoza województwa wielkopolskiego:

Jak mówi rzecznik wojewody wielkopolskiego, Mateusz Daszkiewicz w przedszkolach, szkołach i urzędach na tą chwilę temperatura jest powyżej 20°C, w przypadku gdyby w pomieszczeniach zrobiło się chłodniej zakupione zostaną urządzenia, które umożliwią dostarczenie ciepła z instalacji elektrycznych. Szukane są też inne rozwiązania:

W gminie Mieścisko do instalacji gazowej podłączonych jest 7 podmiotów publicznych, w tym urząd gminy, ośrodek pomocy społecznej, szkoła i przedszkole oraz ok. 40 odbiorców indywidualnych. W gminie Zagórów gaz z Rosji dostarczany był do 2 szkół podstawowych, przedszkola, przychodni, ośrodka kultury, urzędu miejskiego oraz ponad 50 gospodarstw.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera