Dworzec w Pobiedziskach zostanie przebudowany [WIZUALIZACJE]

Spółka PKP ogłosiła przetarg na przebudowę dworca kolejowego w Pobiedziskach. Jest to jeden z 13 obiektów w Wielkopolsce, objęty Programem Inwestycji Dworcowych do 2023 roku.

Fot. Janusz Ludwiczak

– Celem modernizacji jest poprawa estetyki i pełne dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Podobnie jak na innych przebudowywanych dworcach w budynku znajdzie się m.in. poczekalnia, ogólnodostępne toalety oraz pomieszczenia przeznaczone pod działalność komercyjną – wyjaśnia Michał Stilger, rzecznik spółki PKP.

Wykonawcy mają czas do 25 maja na nadsyłanie ofert. Na przebudowę dworca w Pobiedziskach kolej planuje przeznaczyć ponad 6 milionów złotych, jednak dokładny koszt inwestycji poznamy po rozstrzygnięciu przetargu i zawarciu umowy z wykonawcą.

– Zakończenie robót budowlanych i udostępnienie dworca pasażerom planowane jest w drugiej połowie przyszłego roku. Ostateczny termin otwarcia budynku po modernizacji uzależniony jest od przebiegów kolejnych etapów inwestycji, czyli rozstrzygnięcia przetargu, wyboru wykonawcy i realizacji samych robót budowlanych – zaznacza Michał Stilger z PKP SA.

To nie jedyny dworzec, który w najbliższym czasie doczeka się remontu. Spółka PKP ogłosiła również przetarg na przebudowę obecnie nieużytkowanego dworca w Kobylnicy koło Swarzędza. Inwestycja zakłada również remont obiektu, w którym znajdzie się poczekalnia, toalety i punkty usługowe.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®