Dzień internetu

Korzystamy z niego praktycznie codziennie, ułatwia nam komunikację ze znajomymi, wyszukiwanie wiadomości czy pomaga w pogłębieniu wiedzy. Mowa o internecie, który ma dziś swoje święto.

Fot. Pixabay

Mieszkańców Pobiedzisk zapytaliśmy czego najczęściej szukają w sieci:

Dzień internetu nie przypadkowo przypada właśnie 29 października. Równo 51 lat temu Profesor Uniwersytetu w Kalifornii Leonard Kleinrock i jego student, programista Charley Kline, za pomocą łącza w sieci ARPANET wysłali pomiędzy swoimi komputerami wiadomość tekstową. Udało się, sieci komputerowe zaczęły się rozrastać, a wraz z nimi przesyłane wiadomości. Sieć, którą stworzył Paul Baran miała na celu umożliwić przesyłane informacje, które nie mogły zostać wykorzystane przez ZSRR w przypadku rozpętania kolejnej wojny.

Pomysł okazał się na tyle skuteczny, że zaczęto poświęcać mu coraz więcej zasobów. Już po kilku latach dokonano pierwszych zdalnych obliczeń matematycznych i stworzono pierwsze komunikatory dla wojska. To właśnie dążenie do obustronnej komunikacji nawet dziś stanowi główny powód rozwoju Internetu.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®