Gdzie wyrzucać zużyte rękawiczki i maseczki? Tylko do pojemników na odpady zmieszane!

Coraz więcej zużytych jednorazowych środków ochronnych jest porozrzucanych na wielkopolskich ulicach, placach i skwerach. Przedstawiciele Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznański proszą o wyrzucanie ich do pojemników na śmieci. Zużytych rękawiczek i maseczek na pewno nie można wrzucać do kanalizacji.

Fot. Paweł Masalski

– Jednorazowe rękawiczki oraz maseczki należy zawsze wrzucać do pojemników na śmieci, niezależnie od tego czy używamy ich w domu czy na zewnątrz. Apelujemy, by o to dbać i nie wyrzucać ich na ulice czy na chodnik mówi Joanna Żabierek, rzeczniczka Urzędu Miasta Poznania.

Rękawiczek jednorazowych, zarówno tych foliowych jak i lateksowych, nie należy do czasu ustania pandemii wrzucać do pojemników z tworzywami sztucznymi, a do odpadów zmieszanych.

– W gospodarstwach domowych powinny trafiać do pojemników na odpady zmieszane. Nie wolno wyrzucać środków ochrony osobistej do toalety, bo plastikowe czy sylikonowe rękawiczki zaczynają blokować rury kanalizacyjne – apeluje Joanna Żabierek z Urzędu Miasta Poznania.

GOAP przypomina również mieszkańcom gmin: Czerwonak, Kleszczewo, Kostrzyn, Murowana Goślina, Pobiedziska i Swarzędz, że w związku z wprowadzonym na terenie kraju stanem epidemii koronawisa, mogą wystąpić zmiany odbiorze odpadów komunalnych. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej GOAP-u oraz w aplikacji „wywozik”.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera